Evlilikde Doğru Bilinen Yanlışlar

Evlilikde Doğru Bilinen Yanlışlar:

Evlenme hayali kuran çiftlere çevresindekilerden birçok tavsiye geldiğini hepimiz biliyoruz. Evlenmeden önce söylenenlerle evlendikten sonra karşılaşılanlar arasında dağlar kadar fark vardır. Aslında her şey o çok iyi tanıdığınızı düşündüğünüz kişiyle aynı evi paylaşınca başlar. İşte o zaman acaba yanlış mı yaptım diye düşünmeye başlarsınız. Sizler evlilik öncesi söylenenleri pek önemsemeyin ve evlilik de doğru bilinen yanlışları öğrenmeye çalışın.

“Mutlu bir evlilik için aşk yeterlidir”

Evlilik de mutluluğu arıyorsanız aşk tek başına yeterli olmayacaktır. Evlenmeden önce birbirinize büyük bir aşk bağlanmış olsanız bile evlilikle birlikte gelen bir çok sorumluluğu da göz önünde bulundurmalısınız. Bununla birlikte aşkın yanında sabır, tahammül, alttan alma, anlayışlı olma gibi birçok yeteneğe de sahip olmanız gerekebilir.

“Güçlü bir ilişki için evlilik”

Evlilik de Doğru Bilinen Yanlışlar’ dan biriside ilişkinin evlilikle güçleneceği kanısıdır. Fakat evlilik le birlikte gelen sorumluluklar ilişkileri olumsuz yönde de etkileyebilir. Bu da fazladan çaba gerektirir.

“Evlilik de ortak ilgi alanları bağları güçlendirir”

Evlenme planı yapan çiftlerin ortak alanlara ilgi duyması başlarda güzel olsa da ilerleyen zamanda bazı sorunlar çıkartabilir. Ancak farklı ilgi alanları olan çiftler için daha hareketli ve uzun soluklu bir evliliğin yolu açılmış demektir. Birbirinden farklı ilgi alanları olan çiftler, birbirlerini yönlendirerek daha renkli bir evliliğe doğru ilerlerler.

“Evliliğin meyvesi çocuk sahibi olmak”

Evlilik de sorunları olan çiftler çıkış yolu olarak çocuk sahibi olmayı planlar. Çocuk sahibi olduklarında birbirlerine bağlanacaklarını ve ilişkilerinin güçleneceğini düşünürler. Fakat aslında mutlu olan bir çiftin bebek sahibi olması gerçekten onları mutlu edecektir. Aksi halde mutsuz olan bir çift bebek sahibi olduklarında kısa süreli bir mutluluk yaşasalar da bu kalıcı olmayacaktır.

“ Evlenmeden önce birlikte yaşamak”

Günümüzde bir çok çift evlenmeden önce birlikte yaşama kararı alıyor. Bu durum maalesef mutlu bir evlilik için yeterli olmayacaktır. Her ne kadar aynı evi paylaşsalar da, konu evlilik olunca çiftler farklı psikolojilere bürüneceklerdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. mami dedi ki:

  Aşk kalbi,kardeş sırtı hedef alıyor Admin .

 2. Berivan dedi ki:

  Soru cevap kısmınıda isteriz Admin.

 3. hocetin dedi ki:

  elinize saglık teşekkurler Admin…

 4. oguzhan dedi ki:

  siteniz çok güzelmiş.bir hikaye yazsaydım herhalde bundan daha uzun olmazdı.tek eksik olan resimler,siteye gül resimleri ekleyebilirseniz süper olacaktır.

 5. osman dedi ki:

  Siteye emeği geçen adminimize saygılar.

BİR YORUM YAZ
site ekle